Znáte už tajemství toneru?

Už víte, že k dokonalé pleti je zapotřebí pravidelná pečující denní rutina. Když už máte v malíku účinná složení, která jsou pro vaši pleť nejvhodnější, přichází na řadu zamyslet se nad jednotlivými produkty. Kromě denního nebo nočního krému, séra a očního krému, které jsou pro každou ženu samozřejmostí, je vhodné zamyslet se i nad tolik skloňovaným tonerem. Každá žena o něm už slyšela, ale dost možná většina z nich ani neví, co by to vlastně měla do své kosmetické taštičky zařadit. Co tedy vlastně toner je?

Cíl: čistění

Nebudeme se pouštět do dlouhého vysvětlování nebo odborných pojmů a analýz. Toner je nepostradatelnou součástí každého čištění pleti! Po odlíčení a vyčištění pleti každé ráno a večer nestačí jen nanést potřebné přípravky, ale pokožku důkladně dočistit. K tomu slouží (mimo jiné) toner, který vyrovnává pH pleti a napomáhá odstranit zbytky nečistot, které i po tom sebepečlivějším čistění na tváří zůstávají. Kromě toho má ale toner i další benefity. Podporuje potřebnou hydrataci, dodává pleti výživu a sjednocuje její texturu. Pleť mimo jiné připraví právě na nanášení dalších produktů, jejichž účinky toner podpoří. Ovšem je to trochu souboj s časem, protože aby byly účinky skutečně dokonalé, je třeba nanést toner na pleť do minuty od samotného čistění odličovadlem.

Kouzlo z Koreje

Všimly jste si, jak mají ženy v Koreji krásnou, bezchybnou pleť? Je to tím, že si na péči o sebe udělají dostatek času a třeba právě čistění považují za nejdůležitější krok. I proto mají tonery v korejské kosmetice nepostradatelné místo a mají trochu jiné složení i konzistenci než ty, které znáte z drogérií. Aby Korejky pleť na další nanášení přípravků připravily, používají tonery s gelovou, hutnější strukturou. Tonery z Koreje se víc, než na samotní dočištění zaměřují i na hydrataci a posílení ochranné bariéry pleti – přesně tak, aby kůže zůstala hladká a současně chráněná. Svým složením dbají ale i na to, aby byly k pleti šetrné. Jsou plné živin, které pleti pomáhají zadržovat vlhkost a ceramidy, které pomáhají vázat kožní buňky.

Péče šitá na míru

Stejně jako krémy a séra nejsou univerzální, i tonerů je na trhu nepřeberné množství. Vybírejte jej vždy podle potřeb vaší pokožky a druhu pleti. Jedině tak zajistíte jeho maximální účinek a dosáhnete všech benefitů, které toner nabízí. A že jich skutečně není málo – stejně jako možností jeho využití. Stejně dobře totiž funguje jako „dočišťovač“ i jako pleťová maska (pokud nedáte ovšem přednost nějaké specializované přímo pro vás). Stačí toner nakapat na vatové tamponky, přiložit na pleť a nechat působit. Všechny účinné látky se do pleti vstřebají a o to větší účinek pak budou mít následující přípravky. Jaký toner pro vás bude ten pravý?

Citlivá pleť

Všechny majitelky citlivé pleti jistě znají nepříjemný pocit podráždění poté, co se odlíčí vatovým tamponkem. Pokud jej proto použít vyloženě nemusíte, nedělejte to. Toner si nalijte přímo do dlaní a pak ho do pleti jemně vmasírujte. Nejvhodnější pro vás jsou tonery s obsahem hydratačních složek a chladivou gelovou konzistencí. Například Adaptive Skin hydratační pleťový toner od značky JeuDérm EXPERT funguje na principu vyživujícího séra a díky obsahu probiotik a betaglukanu pomáhá stimulovat regenerační procesy a zlepšuje elasticitu pleti, zpevňuje ji a zároveň stimuluje a podporuje její imunitu.

Pleť náchylná k akné a mastnotě

Lesknout se a stále mít po ruce pro tyto případy pudr nebo korektor na maskování akné není nic příjemného. I s tím se dá ale snadno bojovat. Stačí zvolit správnou péči, ve které nesmí chybět pochopitelně ani toner. Hlavní je, aby v jeho složení nebyl alkohol, protože ten pleť sice vysušuje, ale může ji současně podráždit. Ideální volbou je AC Control Akné Gel od značky Jeu’Demeure, který pokožku zklidňuje a dodává jí pocit ochlazení. Současně ničí bakterie, které akné způsobuje. Jedná se o dermokosmetiku, což samo o sobě zaručuje šetrnost a maximální účinek.

Matná pleť

Mastná pleť trápí velký počet žen. I s tímto problémem se však dá správnou péčí zatočit. Rozhodně pokožce neubírejte hydrataci, i když můžete nabýt dojmu, že je hydratovaná až moc. Jedině tak se může totiž v pleti tvořit potřebné množství kolagenu a tím bojovat současně i se stárnutím. Vhodným produktem je Day by Day Revital Energy Emulse od Jeu’Demeure, který obsahuje přírodní bylinné extrakty, které pokožku zjemňují a regenerují. Pomyslnou třešničkou na dortu je navrácení energie a svěžesti.

Suchá a zralá pleť

Šupinkování v obličeji ještě nikdy nikomu na kráse nepřidalo. Není ale nutné se se suchou pletí smířit. Právě naopak. Po pravidelném používání toneru Collagen Reforming Toner od Jeu’Demeure budete mít pokožku jako ze žurnálu. Velkým benefitem je, že tento toner funguje současně jako husté sérum, které dodá pleti všechny potřebné látky. Obsahuje peptidy a kolagen – tato kombinace je vždy zárukou mladistvě a svěže vypadající pleti!

Kam dál? Navštivte naši sekci > Pleťové krémy