Ochrana pokožky před UV zářením jako denní rutina

Ostré červnové/červencové slunce má největší sílu, může být pro pokožku výzvou, a je tedy důležité chránit se před jeho škodlivými účinky. Rozlišujeme dva základní typy UV záření + jeden “pod typ”. UVA způsobuje předčasné stárnutí pleti, zatímco UVB je zodpovědné za opálení, ale také za to, že se při nadměrném pobytu na sluníčku můžete spálit. Oba typy záření bohužel zvyšují riziko rozvoje rakoviny kůže. Dlouhovlnné UVA záření proniká hluboko do kůže a může způsobovat kožní problémy, například pigmentové skvrny, alergie na slunce a předčasné stárnutí pleti. Účinná ochrana by měla odfiltrovat UVA, UVB záření a dlouhovlnné UVA záření. Míru ochrany svého opalovacího přípravku poznáte podle výše jeho SPF (pro UVB záření) a PPD (pro UVA záření). Hodnota PPD (Persistent Pigment Darkening) na kosmetickém produktu se měří jako úroveň ochrany před UVA zářením. Nové “přípravky”, které chrání před sluncem rovněž obsahují antioxidanty pro posílení ochrany před dlouhovlnným UVA zářením.

Antioxidanty, které se často používají v opalovacích krémech pro posílení UVA ochrany jsou například Baikalin, Vitamín C (kyselina askorbová), Vitamin E (alfa tokoferol), Kyselina alfa lipoová, Glutathion a Ubichinon.

Vitamin C je silný antioxidant, který je schopen neutralizovat volné radikály a chránit pokožku před poškozením UV zářením.

JeuDemeure Ampule s vitamínem C s bělícím účinkem

Zde je několik doporučení, jak zvládnout denní rutinu, “levou zadní”:

Opalovací a BB krém s vysokým SPF faktorem

Používejte kvalitní opalovací krém s vysokým faktorem ochrany před slunečním zářením. Aplikujte ho 15-30 minut než se vystavíte slunci a pravidelně ho obnovujte. Vyberte si opalovací krém s vysokým SPF faktorem (SPF 30 a vyšší), který chrání před UVB i UVA zářením. BB krémy jsou multifunkční produkty, které kombinují hydratační krém, make-up a ochranný prostředek proti slunci. Vyberte hydrataci, ochranu a tónování v jednom kroku v péči o pleť. BB krémy jsou vhodné i pro citlivější pleť.

Doporučujeme při výběru opalovacího krému zohlednit druhu pleti. Náš oblíbený opalovací krém od mccosmetics je vhodný pro toho, kdo má rád hustější konzistenci díky minerálním filtrům, které jsou šetrné k pokožce a vhodné i pro citlivou plet´. Oproti tomu máme také náš skvělý opalovací krém od Jeu’Demeure, který je lehčí, má jemnější konzistenci, lépe se roztírá.

Když to se sluníčkem “přeženeme” 🙁

Pokud již dojde k tomu, že se nedopatřením objeví lehké spáleniny, jsou skvělé produkty s aloe vera nebo pantenolem. Tyto složky pomáhají uklidnit podrážděnou pokožku. Spáleniny od slunce jsou nepříjemným problémem, který může způsobit zarudnutí, bolest, svědění a v některých případech i vznik puchýřů. První pomoc zahrnuje chlazení postižené kůže studenou sprchou nebo chladivými obklady, na obličej je špičková Hydrogelová maska s BetaglukanemAloe vera gel s chladivým účinkem může také pomoci. Pokud je spálenina větší, doporučujeme POST RAYS krém, jenž zregeneruje poničené buňky a velmi urychlí proces hojení, též používáme po laserových zákrocích. Důležité je dostatečně hydratovat pokožku, a proto použijte přípravky s panthenolem nebo alantoinem. Vyhýbejte se mastným krémům a volte lehkou kosmetiku s aloe vera nebo gelovou konzistencí.

Hydratace pokožky a vlasů

Sluneční záření vždy vede k tomu, že pokožku vysušuje. Její dodatečná hydratace je proto klíčem ke zdravé a mladistvé pleti. Aktivuje totiž ochrannou funkci kůže, jako je pružnost, prevence zánětů a podpora regenerace buněk, proto je hydratační krém velmi vhodné použít i po make-up. Doporučujeme vybírat krémy s vyšším obsahem složek, jako jsou hyaluronová kyselina, glycerin nebo ceramidy. Tyto složky totiž velmi efektivně pomáhají udržovat správnou hydrataci pokožky. Občas je také dobré si dopřát naši hydrogelovou hydratační masku na obličej. Nejen v létě dodá pokožce potřebné živiny a vlhkost. Nezapomínejte ani na hydrataci a ochranu vlasů.

Pigmentace

Všichni je známe, někomu se tvoří více, někomu zase méně, někomu jsou sympatické a léto si bez nich nedokáže představit (například Pipi :)), kdo by byl raději ale bez nich, potom by měl zvolit produkty s vitamínem C nebo niacinamidem, které pomáhají vyrovnat tón pleti. Hyperpigmentace pleti může být frustrujícím problémem, ale s vhodnou péčí o pleťovou kosmetiku a pravidelným používáním účinných produktů můžete dosáhnout vyrovnaného, zářivého tónu pleti, zvláště s řádou speciálně vyvinutou, pro pleť se sklony k pigmentaci, řady DERMA MAX Brightening.

Kam dál? Vybírejte z top nabídky > BESTSELLERY.