Tonikum, esence, sérum – rozkryjte jejich tajemství

Patříte k ženám, které sice pravidelně pečují o svoji pleť, ale nedostanou se dál než k pleťové masce? Pak je tento článek určený právě vám. Výrazy jako toner, sérum nebo ampule jste už určitě slyšeli, ale buď se tyto produkty zdráháte použít, nebo nevíte, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl a k čemu jsou dobré. My vám jejich tajemství odhalíme a poradíme, které jsou pro vás ty pravé. Zkuste je. Budete překvapení.

Většina žen, které se starají o svoji pleť, už určitě slyšela o kouzlu korejské kosmetiky a správného vrstvení kosmetických produktů. Korejské ženy jsou proslulé svojí péčí o pleť a neváhají vyzkoušet všechny dostupné preparáty, aby svoji pokožku ještě více zkrášlily. Některé tak tráví dlouhé hodiny před zrcadlem. Na to u nás nemáme většinou čas ani energii, a tak pečlivě vybíráme, kterým produktům dáme přednost a snažíme se, aby naše péče o pleť byla sice účinná, ale také rychlá.

Jen správně vyčištěná pleť umí přijmout následnou péči, a tak se vyplatí do těchto kroků investovat čas i trochu peněz a kromě mycího gelu nebo oleje koupit také toner. Ten se nanáší po vyčištění pleti a v péči o pokožku hraje důležitou roli. Korejské tonery pleť nevysušují, ale naopak jí dodají potřebnou dávku hydratace a navíc obnovují přirozené pH pokožky. Pleť zbaví také posledních nečistot a to nejdůležitější – připraví pleť na další péči tak, aby se účinné z dalších produktů dostali do hlubokých vrstev pleti.

Skvělé zkušenosti máme s Day by Day Revital Energy Tonerem od korejské značky Jeu´Demeure. Je to produkt vhodný pro všechny druhy pleti. Intenzivně hydratuje, regeneruje a zjemňuje pokožku. Navíc umí vrátit unavené pleti energii a svěžest.

Pokud máte pocit, že vaše pleť potřebuje skutečnou bombu, sáhněte po správném séru. Ta jsou bohatá na vitamíny a antioxidanty a umí pomoci od vrásek, tmavých skvrn i některých typů jizviček. Některá séra mají také výrazný anti-aging efekt a umí odstranit projevy stárnutí pleti.

Unikátním produktem je například Gluthationová kúra pro odstranění pigmentace. Jedinečná intenzivní péče na sedm dní je primárně určená ke sjednocení tónu pleti, ale zároveň také intenzivně pečuje o pleť, vyhlazuje jemné vrásky a zjemňuje ty hluboké. Díky jedinečnému jemnému složení můžete nakapat sérum okolo očí. Podporuje tvorbu kolagenu a elasticitu pleti a po použití je pleť nejen příjemná na dotek, ale i vypnutá a zářivá.

Samostatnou kapitolou jsou ampule, které jsou ještě koncentrovanější, než jsou séra a většinou jsou k dostání v malých baleních či ampulkách, protože se aplikují po krátkou dobu. Představují jakýsi restart pleti. Umí ji vyléčit například po zatížení sluncem, nebo naopak po zimním období. A umí také odstranit některé pigmentové skvrny jako například Ampule s vitaminem C complex 50 % pro bělení pokožky od značky HUBISLAB. Obsahuje opravdu vysoký podíl vitamínu C. Pravidelným používáním docílíte zářivé a sjednocené pleti, která bude zároveň hloubkově hydratovaná.

zázračná je také například Cellboosting Peptidová ampule od Jeu´Demeure, která vyhlazuje mimické vrásky a předchází jejich vzniku. Navíc podporuje přirozenou tvorbu kolagenu. Obsahuje velké množství patentovaných peptidů.

Ať už tedy sáhnete pouze po toniku, nebo svojí pokožce dopřejete kvalitní ampule nebo sérum, vaše pleť to rozhodně ocení a vy to určitě poznáte. Produkty můžete vrstvit podle potřeby, ale pamatujte, že je důležité použít nejdříve ty, které jsou konzistencí řidší a potom ty hutnější. Výrobky se tak lépe vstřebají a budou skutečně účinné.

Pokud chcete péči jesště zintenzivnit použijte před nanesením ampulí nebo sér dermaroller. Proč dermaroller používat? Tím, že jehličky jemně pronikají do svrchní vrstvy pokožky obličeje nebo těla, stimulují přirozené procesy obnovy pokožky, pokožka se tím rychleji regeneruje. Dochází totiž k přirozené tvorbě kolagenu a elastinu. Zároveň dochází k lepšímu vstřebávání aktivních látek, které jsou obsaženy v sérech, ampulích, krémech a v jiných kosmetických produktech, které jsou vhodné k použití po ošetření dermarollerem.

Co můžu pravidelným používáním dermarolleru na své pleti zlepšit?

  • Zjemňuje jemné vrásky, strie a jemné jizvičky.
  • Minimalizuje póry.
  • Sjednocuje tón pleti a minimalizuje pigmentové skvrny.
  • Revitalizuje pokožku.