Vystavte své tělo slunečním paprskům se správnou opalovací péčí

Většina z nás se už nemůže dočkat, až sluníčko začne pěkně hřát a naše pleť získá tu správnou zlatavou barvu. Plánujeme výlety s rodinou nebo dovolenou u moře a neměli bychom zapomínat ani na kvalitní opalovací péči. Jak se ale v horkých dnech o naši pleť starat a čemu bychom se měli vyhnout? Jaké produkty jsou na opalování ty pravé a jak je správně používat? Čtěte dál náš kosmetikomat a oddejte se slunečním paprskům bez obav.

Po dlouhé zimě už řada z nás vyhlíží sluneční paprsky a není se čemu divit. Čas strávený na sluníčku nám zlepšuje náladu a tělo z něj čerpá také důležitý vitamín D, který posiluje naši imunitu. Na druhé straně si ale musíme uvědomit následky dlouhodobého pobytu na slunci bez správné ochrany. A tak je v první řadě důležité zvolit produkty na opalování s vysokým SPF – ochranný faktor na opalování.

SPF tak zvaně redukuje propustnost UVB záření do pokožky, a tak nás umí před jeho škodlivými účinky ochránit. UVB záření způsobuje podráždění pokožky, stárnutí kůže, pigmentaci a dehydratuje. Opalovací přípravky s vysokým SPF faktorem pomáhají mimo jiné udržet vyrovnanou hladinu pH, která nás chrání před problémy jako začervenání. 

Přesto, že všichni víme, že bychom měli nějaký krém na opalování používat, pořád se najdou lidé, kteří žádnou opalovací péči nepoužívají a dobrovolně tak zvyšují statistiky výskytu zhoubného nádoru kůže. Správný krém na opalování přitom umí účinně předcházet rakovině kůže a vy se tak můžete slunit beze strachu.

A jak vysoký SPF faktor zvolit? Například SPF 50 – propustí do vaší kůže 1/50 UVB záření, což znamená, že blokuje asi 98% paprsků. Obecně platí, že přípravek, který zvolíte, by měl mít minimálně SPF 15, který blokuje asi 93% paprsků. I když jsou v létě sluneční paprsky nejsilnější, sluníčko je pro nás nebezpečné celoročně, a tak je důležité zahrnout produkty s SPF faktorem do každodenní péče o pleť a používat je během celého roku.

Jestli pořád tápete, jaký přípravek zvolit, odhalíme vám ještě tajemství minerálních a chemických filtrů v opalovacích produktech. Chemické filtry používají uhlíkové směsi, které mění UV záření na teplo, a to se později z těla uvolní. Bohužel mohou působit jako alergeny a naše tělo je nemusí dobře snášet. Minerální filtry se používají především pro děti a kojence nebo lidi s velmi citlivou pletí. Často se jim říká také přírodní, protože obsahují filtry získávané z nerostů. Nepronikají do pokožky, ale vytvoří na ní vrstvu, která brání slunečním paprskům. Působí okamžitě a nedráždí pokožku.

Jedním z takových krémů je Denní krém na opalování s ochranným faktorem SPF 50+ od MCCOSMETICS. Krém s obsahem kyseliny hyaluronové proti pigmentovým skvrnám poskytuje dokonalou ochranu hyperpigmentované pokožce, podporuje obranyschopnost kůže při opalování a chrání před důsledky škodlivého záření slunce. Předchází tvorbě nových pigmentů a je vhodný k ochraně po estetických zákrocích, laserových zákrocích i po peelingu. Stejná značka nabízí také Denní krém na opalování s ochranným faktorem SPF 50+ tonovaný, který ke všem benefitům nahrazuje lehký make-up.

Pokud tedy máte krém na opalování, ale nejste si pořád jistí, jak správně ho používat, máme pro vás ještě několik doporučení. Při roztírání krému nezapomeňte i na oblast kolem očí a nosu a nebojte se použít dostatečné množství. V tomto případě se určitě nevyplácí šetřit, a to i v opakovaném nanášení krému, který by se měl aplikovat znovu za dvě hodiny. Pokud má váš přípravek prošlé datum spotřeby, kupte nový, účinek může být snížený. Žádný voděodolný krém navíc nepřežije vykoupání, takže byste se po osušení měli znovu namazat. A kromě krému nezapomínejte ani na kvalitní sluneční brýle nebo pokrývku hlavy. Pak se můžete slunit bez starostí. Krásné slunečné dny!