Zbavte se pigmentových skvrn jednou provždy

Nedokonalosti pleti v podobě pigmentových skvrn trápí snad každou ženu. Jak ale sjednotit barvu pleti a zbavit se pigmentací jednou provždy? Sáhnout můžete po kvalitní kosmetice nebo po moderních přístrojích na osvědčené klinice. Výběr je jen na vás a my vám ve vašem rozhodování pomůžeme. Jaká metoda je pro vás ta pravá, se dočtete na našem Kosmetikomatu.

Za vznik pigmentových skvrn může celá řada faktorů a někdy je těžké ihned určit jejich příčinu. Nejčastěji za jejich tvorbu může dlouhý pobyt na slunci. Nadměrné slunění totiž způsobuje vyšší tvorbu melaninu a jeho zvýšená produkce může právě za nepravidelnou pigmentaci. Až 90% lidí postihují také stařecké skvrny, a to bez ohledu na typ vaší pleti. A mohou za ně také hormonální změny, dědičnost či podráždění pokožky.

I když řadu faktorů nelze ovlivnit, některým pigmentacím můžeme účinně předcházet. V první řadě se chraňte před sluncem a používejte kvalitní opalovací krémy s vysokých ochranným faktorem. Vyberte si kosmetiku vhodnou pro vaši pleť a nezapomínejte ani na dostatečnou hydrataci. Dodržujte pitní režim, vyhýbejte se soláriím a dbejte na zdravý životní styl. Kouření vaší pleti určitě neprospívá stejně jako nevyvážená strava, která by měla být bohatá na betakaroten, zinek a vitamin E.

Jakou kosmetiku ale zvolit, aby byla opravdu účinná? Na výběr je nepřeberné množství, ale bohužel málokterý přípravek vás dokáže před sluncem skutečně ochránit. Pokud sáhnete po krému, který bude mít tak zvaný sun block bránící tvorbě melaninu, bude to trefa do černého. Takový krém zajišťuje tak zvanou blokaci pokožky od slunečního záření a k vaší pleti se tak dostane jenom část slunečních paprsků.

Jedním z takových krémů je Post Rays opalovací krém UV Protect Sun Block s ochranným faktorem 50+. Opalovací krém od korejské značky HUBISLAB chrání pokožku před UV zářením, předčasným stárnutím a zabraňuje hyperpigmentaci. Je ideální po laserových ošetřeních nebo po jiných lékařských či kosmetických zákrocích. Díky tomuto krému ochráníte i velmi citlivou pokožku, která bude pružná, zdravá a bez ucpaných pórů.

Při volbě opalovacího krému můžete vybírat také mezi přípravky s fyzikálními (minerálními) filtry, nebo chemickými filtry. Jaký je ale mezi nimi rozdíl? Chemické filtry používají uhlíkové směsi, které mění UV záření na teplo, a to se později z těla uvolní. Bohužel mohou působit jako alergeny a naše tělo je nemusí dobře snášet. Minerální filtry se používají především pro děti a kojence nebo lidi s velmi citlivou pletí. Často se jim říká také přírodní, protože obsahují filtry získávané z nerostů. Nepronikají do pokožky, ale vytvoří na ní vrstvu, která brání slunečním paprskům. Působí okamžitě a nedráždí pokožku.

Jedním z takových krémů je Denní krém na opalování s ochranným faktorem SPF 50+ od MCCOSMETICS. Krém s obsahem kyseliny hyaluronové proti pigmentovým skvrnám poskytuje dokonalou ochranu hyperpigmentované pokožce, podporuje obranyschopnost kůže při opalování a chrání před důsledky škodlivého záření slunce. Předchází tvorbě nových pigmentů a je vhodný k ochraně po estetických zákrocích, laserových zákrocích i po peelingu. Stejná značka nabízí také Denní krém na opalování s ochranným faktorem SPF 50+ tonovaný, který ke všem benefitům nahrazuje lehký make-up.

Pokud ale pigmentací již trpíte a toužíte po jejím odstranění, můžete sáhnout buď po kvalitní kosmetice, nebo navštívit kliniku estetické medicíny My Best Care, kde vám s pigmentací pomohou za použití moderního laserového přístroje. A jak toto ošetření probíhá? Paprsek zasáhne pigment, který se roztříští na mikroskopické částečky, a ty se postupně z těla odplaví. Metoda je velmi bezpečná a během pár sezení pigmentová skvrna zcela zmizí.

Pigmentace lze odstranit i díky kvalitní kosmetice, a to pravidelnou péčí pomocí denních krémů k tomu určených. Vybrat si můžete například DERMA MAX krém na pigmentové skvrny od značky HUBISLAB, který zaručuje okamžitý bělící účinek. Velmi rychle zesvětluje barevné skvrny na kůži, odstraňuje pigmentace a pihy. Navíc posiluje elasticitu pleti do hloubky díky obsahu asiatikosidů, alantoinu a beta-glukanu.

Značka HUBISLAB nabízí také anti-aging krém na pigmentové skvrny. Depigmentační krém řeší nadměrnou a nepravidelnou produkci kožního barviva a obsahuje patentovaný bělící prostředek MADEWHITE a sloučeniny vitaminu B, které udržují jasný sjednocený tón pleti. Hlavním nositelem účinku je patentovaná látka COS-VCE, která snižuje tvorbu melaninu, to je zesíleno i vysokým obsahem aminokyseliny gluthation. Tento krém předchází stárnutí pleti díky obsahu peptidů, makadamového oleje a bambuckého másla. Obnovuje přirozenou elasticitu pleti a vyhlazuje vrásky.

Vedle krémů můžete sáhnout také po intenzivní kosmetické péči a zvolit různá séra, jako je Gluthationová kúra pro odstranění pigmentace od značky Jeu´Demeure. Čeká vás jedinečná 7 denní intenzivní péče, která je primárně určená ke sjednocení tónu pleti, ale zároveň také intenzivně pečuje o pleť a vyhlazuje vrásky. Díky jedinečnému jemnému složení, můžete nakapat sérum i okolo očí. Podporuje tvorbu kolagenu a elasticitu pleti, a tak bude vaše pleť nejen příjemná na dotek, ale i vypnutá a zářivá.

Dalším takovým zázrakem je Ampule s vitaminem C complex 50 % pro bělení pokožky od značky HUBISLAB.  Jejím pravidelným používáním docílíte zářivé a sjednocené pleti a to díky vysokému obsahu vitaminu C a niacinamidu. Tyto dvě látky zabraňují nadbytečné tvorbě melaninu, a tím se předchází tvorbě pigmentových skvrn. Sérum je velice účinné a šetrné k pleti. Navíc udržuje pokožku hydratovanou do hloubky díky kyselině hyaluronové.