Péče o pleť v jednoduchých krocích

Korejky mají bezchybnou pleť a na jejím čistění si dávají skutečně záležet! Zatímco Evropanky stráví v koupelně každé ráno a večer maximálně deset minut (a v tom je započítáno i čistění zubů), Korejky času sama sobě věnují jednou, možná i dvakrát tolik – a je to na nich znát! Jak tedy o sebe a svou pleť pečovat, aby byla nejen dokonale vyčištěná od make-up, ale i vyživená a připravená na další dlouhý den, případně regeneraci při spánku? Není to tak těžké! Stačí si každodenní péči o pleť rozdělit do pěti kroků. Další dva si potom nechte na víkendu nebo chvilku, kterou budete mít jen sama pro sebe!

Skin care denní rutina
  • 1. Odlíčení je základ

Prvním (a pro mnohé ženy i posledním) krokem při péči o pleť je odlíčení. Korejky používají nejdřív odličovací olej a poté ještě čistící gel nebo mléko. To bychom se ale skutečně dostaly na rutinu, kterou by pravidelně nedokázala dodržovat snad žádná z nás. Ideálním řešením je proto zvolit odličovací mléko, které účinně a šetrně odstraňuje make-up a nečistoty z pleti. Když je v něm navíc obsažena vyživující látky jako kyselina hyaluronová nebo laktin, je to nejlepší možná varianta. Například Pure Balance čistící mléko je vhodné pro všechny typy pleti, proto se nemusíte obávat, že když se v létě spálíte na sluníčku nebo hormony rozehrají své pravidelné blues, budete muset řešit změnu.

  • 2. Dočištění pleti

I kdybychom pleť sebevíc „drhly“ odličovacím mlékem, všechny nánosy z ní nedostaneme. A to neplatí jen při večerní péči, kdy se snažíme z pleti dostat make-up, ale i po spánku. Ráno i večer je proto pleť nutné dočistit ještě čistícími produkty. V nabídce jich máme celou řadu a všechny jsou úžasné. Mezi nejvyhledávanější patří Moisture Max jemná čistící pěna, která je vhodná pro všechny typy pokožky včetně té citlivé a Jeu´Demeure AC Control čistící emulze, jíž vyhledávají ženy s problematickou pletí se sklonem k akné. Stačí chvilička a pleť bude jako ze škatulky. Nyní můžeme začít s výživou!

  • 3. Občasný peeling

Jednou týdně (ne každý den!) je vhodné dopřát pleti hloubkové čistění v podobě peelingu. Nepředstavujte si ovšem hrubá zrnka, která používáte na čistění těla. Hloubkový čistící peeling na bázi rostlinných enzymů z papáji a ananasu Pure Balance od značky Hubislab je k pleti velice šetrný a nehrozí podráždění. Přesto je dostatečně účinný na to, aby z pleti dostal všechny odumřelé buňky a zachoval ji vláčnou a hydratovanou. Tento peeling je vhodný dokonce i po lékařském ošetření, což jen podtrhuje jeho důvěryhodnost o citlivosti.

  • 4. Potřebné tonikum

O kvalitách a výhodách tonika jsme se věnovali ve speciálním článku. Nyní jen shrneme, že se bez něj žádná pleť neobjede. Už proto, že pleť osvěží, zklidní a redukuje nedokonalosti a připraví pleť na nanášení denního nebo nočního krém, čímž posílí i jeho účinky. V naší nabídce najdete tonery, které jsou zaměřené na problém, který potřebujete vyřešit (nebo mu předejít). Určitě není na místě tento krok vynechávat!

  • 5. Konec nedokonalostem

Každá žena je jiná a stejně tak potřeby její pleti. Pokud trpíte jakýmikoli obtížemi, je vhodné do své každodenní rutiny zařadit i nanesení ampulí. Nanášejí se každý večer, nejlépe za pomoci válečku. Pokud v tomto směru tápete, je vhodné pořídit si výhodnou sadu, kde je váleček součástí. Poté už budete dokupovat jen ampule, které budou pro vaši pleť nejvhodnější.

  • 6. Maska pro relax

Jako v případě peelingu, i u masky platí, že není vhodné používat ji každý den, ale jednou za čas by si ji měla dopřát každá žena. V naší nabídce najdete masky hydrogelové i látkové. Každá má svá specifika. Všechny informace k nim a jakou zvolit, najdete v tomto článku.

  • 7. Kouzlo krému

A jsme u posledního, stejně důležitého kroku. V kosmetické taštičce každé ženy by neměl chybět vhodný denní, noční krém a krém na oční okolí. Bez nich by nemělo smysl předchozí kroky vůbec podstupovat. I když trpíte mastnou pletí, vaše pleť potřebuje hydrataci. V naší nabídce tak najdete krémy, které bojují proti stárnutí, s problematickou pletí nebo samostatně hydratující – to je pojítko, jež nikdy neopomíjejte! U denního krému potom nezapomínejte na UV ochranu, a to i v zimních měsících. Předejde tím pigmentovým skvrnám i předčasnému stárnutí pokožky.

Kam dál? Vybírejte z top nabídky > BESTSELLERY